Морський вид – Іван Айвазовський

Морський вид   Іван Айвазовський

Море завжди мало велику притягальну силу для художників. Немає жодного російського живописця, який, побувавши біля моря, не намагався зобразити його. В одних це були епізодичні етюди, не пов’язані з основним ходом розвитку їх мистецтва, інші час від часу повертались до цієї теми, приділяючи значне місце зображенню моря в своїх картинах.

Серед художників російської школи тільки Айвазовський цілком віддав свій великий талант мариністичного живопису. Від природи він був наділений блискучим талантом, швидко розвинувся завдяки щасливо обставинам і завдяки середовищу, в якій минули його дитинство і юність.

У Айвазовського був тривалий творчий досвід, і тому, коли він писав свої картини, на його шляху не вставали труднощі технічного порядку, та його мальовничі образи виникали на полотні у всій цілісності та свіжості початкового художнього задуму.

Для нього не було секретів у тому, як писати, яким прийомом передати рух хвилі, її прозорість, як зобразити легку, разбегающуюся мережа спадною піни на вигинах хвиль. Він чудово вмів передати гуркіт хвилі на піщаному березі, щоб глядач побачив прибережний пісок, такий, що просвічує крізь пінисту воду. Він знав безліч прийомів для зображення хвиль, що розбиваються об прибережні скелі.

Нарешті, він глибоко осягнув різні стани повітряного середовища, рух хмар і хмар. Все це допомогло йому блискуче втілювати свої мальовничі задуми та створювати яскраві, артистично виконані твори.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.33 out of 5)


Морський вид – Іван Айвазовський.