Корабель серед бурхливого моря – Іван Айвазовський

Корабель серед бурхливого моря   Іван Айвазовський

Прославлений художник-мариніст і баталіст Іван Костянтинович Айвазовський, вірменин за походженням, більшу частину життя працював у Росії. Його творча спадщина величезна, а популярність творів лише зростає.

У своїх морських пейзажах живописцю вдавалося відтворити величні картини боротьби кораблів зі стихіями, грізні баталії, принадність штилю і поетичні нічні морські види. У картині “Корабель серед бурхливого моря” ясно читається романтичний характер роботи.

Минула буря завдала непоправної шкоди кораблю, його канати переплуталися і безвольно повисли серед щогл. Судно скрипить і стогне, ще тримається на плаву, але жорстокі хвилі поступово зламають опір і захоплять його до дна. Осиротілий корабель в поспіху залишають сиділи в шлюпці люди, відчайдушно гребущі до берега.

Грозове небо не до кінця розпогодилося, трохи проблискує промені сонця, осяваючи холодну і пінливу поверхню морської гладі. Глядач бачить крізь безмежні простори блакитних хвиль уламки загиблих кораблів. З кожним мазком майстра полотно стає все більш драматичним. Айвазовський – справжній художник, закоханий у природу і безкрає море.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Корабель серед бурхливого моря – Іван Айвазовський.