Гертруда Стайн – Пабло Пікассо

Гертруда Стайн   Пабло Пікассо

Гертруда Стайн була досить відомою своїм сучасникам американською письменницею і подругою Пабло Пікассо. Збереглися свідоцтва, що нерідко письменниця допомагала художнику матеріально.

Господиня модного світського солона, вона залучала в своє оточення безліч обдарованих людей. І не дивно, що в один прекрасний день вона захотіла замовити свій портрет у близького приятеля, Пікассо.

Взявшись за картину натхненно, художник зіткнувся з безліччю проблем, особливо важко давалася йому обличчя Стайн. Картина листувалася більш вісімдесяти разів.

На одному з сеансів, коли письменниця позувала художнику, справа і зовсім мало не закінчився серйозною сваркою. Тоді Пікассо вирішив зробити паузу і залишити роботу над портретом до припливу натхнення.

Дуже скоро майстер відвідав Андорру, де познайомився з дивовижними традиціями і манерою африканського мистецтва. Особливо справили враження на художника маски з їх грубуватими спрощеними формами і лініями.

Повернувшись в Париж Пікассо, закінчив портрет Гертруди Стайн, надавши особі письменниці стилістичні особливості африканської маски.

Грубуваті чіткі лінії обличчя, рівний колір і різкі впевнені мазки – відмінні риси портрета. При цьому дуже чітко можна побачити, наскільки відрізняється манера більш раннього листи в порівнянні з обличчям-маскою. Особа письменниці відрізняється впевненістю, зібраністю, стриманістю і навіть суворістю. Стайн насправді володіла всіма цими якостями, інакше їй було просто не вижити в суворому “чоловічому” письменницькому світі.

До слова сказати, “оригіналу” портрет категорично не сподобався – Гертруда залишилася незадоволена. Особливо особою. Вона щиро дивувалася, чому Пікассо не залишив попередній, більш реалістичний варіант, адже вона позувала йому цілих три місяці!

У відповідь художник парирував, мовляв, через певну кількість років, мадам Стайн буде виглядати саме так. Нам невідомо опинився художник прав, однак, незабаром письменниця змінила свою думку. Тепер вона стверджувала, що це портрет є найкращим.

Не можна точно сказати, чи зміна думки щирим або Стайн віддавала данину вже всесвітньо відомому художнику, але одне можна сказати абсолютно точно – Пікассо зміг створити нову естетику в портретному мистецтві, амбітну та оригінальну.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)