Побачення – Пабло Пікассо

Побачення   Пабло Пікассо

Трепетна картина “Побачення” одна з примітних робіт автора. Ще одна точка відліку, ще один лейтмотив, який буде то тут, то там з’являтися на полотнах Пікассо. І цей лейтмотив – обійми.

Незвичайна пластика, коли одна людина тягнеться до іншого, стикаючись з контурами його тіла, упиваючись, вжимаясь, ще не раз згадається майстром. Примітно, що в Москві навіть була проведена виставка, присвячена картин різних років, де Пікассо зобразив обійми.

Картина “Обійми” написана в яскраво вираженою імпресіоністської манері, що визначається, в першу чергу, специфічною технікою – енергійні мазання, контрасти кольорів, позбавлені плавних переходів і півтонів, особлива прозора атмосфера і багато трактований сюжет.

Здається, автор хотів висловити сюжет якомога лаконічніше і суші – немає жодної зайвої деталі, недомовленого натяку. Глядач бачить бідну обстановку, якогось казенного приміщення, ймовірно, готелі. З меблів тільки стілець і ліжко, порожні стіни, голий підлогу. А посеред цієї обстановки – двоє людей, пристрасно прижимающихся один до одного. І хоча автор не залишив нам ніякої програми, все одно настрій картини якийсь відчайдушний. Відчувається біда неминуча. Двоє люблячих людей повинні розлучитися, і хоча нам незрозуміло чому – може чоловіка кличе отческий борг, а може просто злидні розтягує їх по різні сторони однієї ріки, що зветься життям.

За своїм настроєм картина дуже нагадує танго Астора Пъяццолла, повні драматизму і безвиході. Отака остання пристрасть на краю безодні.

Вражаюче, але сам Пікассо навряд чи вкладав такий глибинний сенс у цю роботу – він був ще молодий, перша любов ще попереду, як і військові потрясіння бурхливого XX століття. Однак мистецтво іноді робить такі дивні жарти, перетворюючи звичайну жанрову імпресіоністичну картину в якийсь символ, який пильно вдивляються наступні покоління. А може це і є чарівний дар творця, здатного передбачати і запобігати?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)