Автопортрет – Пабло Пікассо

Автопортрет   Пабло Пікассо

Пабло Пікассо написав досить багато власних зображень і, що цікаво, в різних художніх стилях. Представлений автопортрет був створений так званий африканський період.

До цього часу творча манера майстра зазнала значних змін, ставши досить несподіваною і новаторську для свого часу. У 1905 році під впливом живопису Сезанна, він прагнув надати формам більше простоти, матеріальної вагомості та значущості. Ці тенденції посилилися під час поїздки влітку 1906 в Андорру, де Пікассо вперше звернувся до примітивізму, чуттєвого і формальному.

До 1907 вже були створені найвідоміші і новаторські роботи цього періоду творчості – “Оголені” і “Авіньйонські панянки” . Образ, який створив живописець, дуже незвичайний. Він безжально перетворив форми свого обличчя геометричні блоки, навмисно перебільшуючи і огрубляя вигляд.

Працюючи жорсткою лінією, Пікассо позбавляє картину світлотіні, помітний і абстрактний темно-червоний фон посилює площинність і експресивність автопортрета. Сумний, серйозний і стривожено-напружений людина дивиться з картини, здається, що якась затаєна біль перетворює його обличчя в маску, за якою він намагається заховати свою глибоко вразливу душу. “Хто сумний, той щирий”, – вважав художник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет – Пабло Пікассо.