Автопортрет Леонардо Да Вінчі

Автопортрет Леонардо Да Вінчі

Автопортрет Леонардо да Вінчі, портрет створений художником у віці 60 років. Власне, це малюнок на папері, розміром 34,3 x 24,5 см, сангина, перо. Серед усіх малюнків Леонардо да Вінчі найвищим досягненням художника може вважатися виконаний в останні роки життя туринський автопортрет. Це образ людини величезної внутрішньої сили, але риси його особи несуть на собі відбиток гіркоти, породженої не тільки важкою особистою долею, але і трагедією епохи.

Засновником мистецтва Високого Ренесансу, по суті, виступив один майстер, Леонардо да Вінчі, і глибоко симптоматично, що він, як ніхто інший, опинився у всеозброєнні вищих досягнень матеріальної і духовної культури свого часу у всіх її областях.

Внесок митця Леонардо да Вінчі мистецтво Високого Відродження можна порівняти з роллю Джотто і Мазаччо, зачинателів попередніх етапів ренесансного мистецтва, з тією відмінністю, що відповідно до умов нової епохи і більшого розмаху дарування Леонардо значення його мистецтва стало незрівнянно більш широким. Леонардо да Вінчі народився в 1452 році в селищі Анкіано поблизу міста Вінчі, недалеко від Флоренції. Він був позашлюбним сином заможного флорентійського нотаріуса П’єро да Вінчі, мати – проста селянка.

Художні здібності проявилися у Леонардо дуже рано, і, коли в 1469 році він разом з родиною перебрався до Флоренції, батько віддав його на навчання до Андреа Верроккьо. Майстерня Верроккьо була одним із осередків різнобічного художньої освіти, принципи якого склалися протягом кватроченто. Поряд з живописом, скульптурою і ювелірним мистецтвом тут вивчали архітектуру і будівельна справа.

За давнім звичаєм учні допомагали майстрові виконання його замовлень, і це, зокрема, сильно ускладнює визначення авторства або міри участі Леонардо в роботах цього періоду, нерідко виконувалися разом з учителем та іншими його відомим учнем – Лоренцо ді Креді. Тому атрибуція леонардовских творів 1470-х років поки що не може вважатися остаточною. Самими ранніми живописними роботами художника цього десятиліття нині вважаються приписивавшиеся перш самому Верроккьо картина “Благовіщення” і портрет Джиневри де Бенчи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)