Аполлон і Марсій – П’єтро Перуджіно

Аполлон і Марсій   Пєтро Перуджіно

Творчість П’єтро Перуджіно завершує епоху Раннього Відродження. Підсумком його художніх пошуків стали ясні, поетично-споглядальні композиції з ліричним пейзажним тлом, граціозними фігурами.

Мистецтво майстра зробило величезний вплив на розвиток живопису Високого Відродження і творчість “великого італійця” Рафаеля, який був його молодшим сучасником, працював з ним у молодості навчався у нього. На художнє становлення Перуджіно вплинули знайомство з творчістю найбільшого умбрийского майстра П’єро делла Франческа і роки, проведені у Флоренції, де він відвідував майстерні Верроккіо одночасно з Леонардо да Вінчі.

У 1480-х в мистецтві Перуджіно починають ясно усвідомлювати принципи художнього методу, які по суті розвинулися засади Високого Відродження. Про це свідчить вже перша велика робота – фреска в Сикстинській капелі “Передача ключів” .

Остаточно стиль Перуджіно склався в 1480-1490-х, коли були створені численні станкові композиції і вівтарні образи. У їх числі одна з найбільш відомих робіт – “Аполлон і Марсій”. Інші відомі твори: “Мадонна з Немовлям в оточенні ангелів, св. Троянди і св. Катерини”. Ок. 1483-1485. Лувр, Париж; “Мадонна зі святими”. 1493. Галерея Уффіці, Флоренція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)