Мадонна сімейства Пезаро – Тіціан Вечелліо

Мадонна сімейства Пезаро   Тіціан Вечелліо

Картина художника Тіциано Вечелліо “Мадонна сімейства Пезаро” . Розмір картини 478 x 268 см, полотно, олія. Ясна і глибока одухотвореність відчувається у фігурах вівтарної композиції “Мадонна Пезаро”. В ній майстер зумів наділити учасників цієї, здавалося б, тільки парадній сцени багатим духовним життям, ясним рівновагою душевних сил.

Характерно, що мажорна звучність колірного акорду композиції – сяюче біле покривало Марії, блакитні, вишневі, кармінові, золотисті тони одягу, зелений килим – не перетворює картину в зовнішньо декоративне видовище, що перешкоджає сприйняттю образу людей. Навпаки, мальовнича гамма виступає в повній гармонії з яскравими, барвистими і виразні характери зображених персонажів. Особливо чарівна голівка хлопчика.

Зі стриманою жвавістю повернув він голову до глядача, волого і чисто блищать його очі, сповнені молодого інтересу і уваги до життя, ліворуч від Пресвятої Діви Марії: святий Антоній Падуанський і сімейство Пезаро; праворуч: апостол Петро і уклінний донатор – єпископ Якопо Пезаро і солдатів з полоненим турком і прапором єпископа. Замовником картини був сам єпископ Пезаро.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Мадонна сімейства Пезаро – Тіціан Вечелліо.