Любов земна і небесна – Тіціан Вечелліо

Любов земна і небесна   Тіціан Вечелліо

Картина художника Тіциано Вечелліо “Любов земна і небесна”. Розмір картини 118 x 279 см, полотно, олія. У своїй творчості художник розвиває й поглиблює характерні як для Джорджоне, так і для всієї венеціанської школи своєрідні живописні проблеми. Для нього характерний поступовий перехід від м’якої моделювання форм і м’якого стриманого, холодного сяйва фарб Джорджоне до потужним, залитим світлом колористичним симфоній періоду творчої зрілості, тобто починаючи з 1515-1516 років.

В ці роки разом з тим Тіціан вносить нові і дуже суттєві відтінки у розуміння краси людини, емоційно-образний лад мови венеціанської живопису. Герої Тиціана, може бути, менш витончені, ніж герої Джорджоне, але і менш загадкові, більш повнокровно активні, більш цілісні, більшою мірою пройняті ясним, чуттєвим, “язичницьким” початком. “Любов земна і небесна” – одне з перших творів Тиціана, в якому яскраво розкривається своєрідність художника. Сюжет картини досі видається загадковим. Незалежно від того, зображують чи одягнена і оголена жінки зустріч Медеї і Венери ) або, що менш ймовірно, символізують любов земну і небесну – ключ до розуміння змісту цього твору лежить не в розшифровці сюжету.

Мета Тиціана – передати певний душевний стан. М’які та спокійні тони пейзажу, свіжість оголеного тіла, ясна звучність кольору красивих і кілька холодних у тоні одягів створюють враження спокійної радості. Рухи обох фігур величаво прекрасні і разом з тим сповнені життєвого чарівності. Спокійні ритми расстилающейся позаду пейзажу як би відтіняють природність і благородство руху прекрасних людських тіл.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Любов земна і небесна – Тіціан Вечелліо.