Венера з дзеркалом – Тіціан Вечелліо

Венера з дзеркалом   Тіціан Вечелліо

Картина художника Тіциано Вечелліо “Венера з дзеркалом”. Розмір картини 124 x 105 см, полотно, олія. Венера в римській міфології богиня садів, краси і любові. В давньоримській літературі ім’я Венери нерідко вживалося як синонім плодів. Деякі вчені ім’я богині переводили “милість богів”.

Після отримав широке поширення легенди про Енея Венера, почитавшаяся в деяких містах Італії як Фрутис, була ототожнена з матір’ю Енея Афродітою. Тепер вона стала не тільки богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і всіх римлян. На поширення культу Венери в Римі неабиякий вплив надав побудований в її честь храм Сицилійський.

Апофеозу популярності культ Венери досяг в I столітті до н. е.., коли на її заступництво стали розраховувати знаменитий сенатор Сулла, який вірив у те, що богиня приносить йому щастя, і Гай Помпей, який побудував храм і присвятив його Венері-переможниці. Гай Юлій Цезар особливо почитав цю богиню, вважаючи її сина Енея, предком роду Юліїв. Венеру нагороджували такими епітетами, як милостива, очищаюча, остриженная, в пам’ять про мужніх римлянках, які під час війни з галлами обстригли волосся для того, щоб сплести з них канати. У літературних творах Венера виступала як богиня любові і пристрасті.

На честь Венери була названа одна з планет Сонячної системи. “Венера з дзеркалом” – одна з кращих робіт італійського художника: Тіциано Вечелліо створює галерею прекрасних картин, оспівують чуттєвість і чарівність жіночої краси. Його оповиті мерехтінням теплих тонів з стримано жаркими спалахами червоного, золотистого, холодно блакитного кольору – скоріше поетична мрія, чарівна і хвилююча казка-пісня про красу і щастя. Тициановская Венера, як уособлення жіночності, родючості, материнства прекрасна зрілої красою земної жінки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Венера з дзеркалом – Тіціан Вечелліо.