Бенкет богів – Тіціан Вечелліо

Бенкет богів   Тіціан Вечелліо

Бенкет богів є картиною, написаною маслом, італійським майстром епохи Відродження, Джованні Белліні. Однак, Доссо Доссі і Тіціан відомі істотними доповненнями до деталей ландшафту. Це одна з небагатьох картин на міфологічну тему цього венеціанського художника. Завершена в 1514 році, вона є останньою його великою роботою.

На сьогоднішній день робота знаходиться в Національній галереї мистецтв у Вашингтоні, округ Колумбія. Там її вважають “однією з найбільших картин епохи Відродження в Сполучених Штатах”. Картина є першим великим зображенням сцени “Бенкету богів” у мистецтві епохи Відродження.

Картина показує випадок зі спробою згвалтування Лотис. Вона була німфою писав Овідій, дочкою Нептуна. Під час фестивалю на честь Лібера, на якому вона була присутня, Приапа намагався згвалтувати її, поки та спала, але несподівано розбудив ослом і втекла, залишивши Приапа в замішанні.

На картині присутні багато персонажі з грецького пантеону і міфологічного бестіарію.

Близько 1598 року картина була конфіскована і доставлені в Римі кардиналом Іпполіто Альдобрандіні в якості папського легата.

“Бенкет богів” був виставлений в 1856 році, в Британському інституті в Лондоні. Так само він приїжджав у Вашингтоні, побував у Венеції в 1990 році, в Лондоні і Мадриді в 2003 році, а також у Відні в 2006 році,

Картина була ретельно досліджена в 1985 році, був проведений грунтовний аналіз пігменту у ході очищення і зберігся роботи над картиною. Всі три художника, Белліні, Доссо і Тіціан використані пігменти, доступні в той період часу, в числі яких були: природний ультрамарин, свинцево-олов’яно-жовтий, малахіт, ярь – мідянка і кіновар. Бенкет богів є одним з небагатьох прикладів використання аурипігменту і реальгаром в масляній італійського живопису епохи Відродження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)