Оплакування Христа (П’єта) – Тіціан Вечелліо

Оплакування Христа (Пєта)   Тіціан Вечелліо

Картина художника Тіциано Вечелліо “Оплакування Христа” . Розмір картини 352 x 349 см, полотно, олія. Одним з найглибших за думки і почуття творінь пізнього Тиціана є “П’єта”, закінчена після смерті художника його учнем Пальмою Молодшим. На фоні складеної з грубо обтесаних каменів важко давить ніші, обрамлена двома статуями, виникає в трепетно гаснущем світлі сутінок група людей, охоплених тугою.

Марія тримає на своїх колінах оголене тіло загиблого героя. Вона застигла в безмірному горі, наче статуї. Христос не виснажений і не аскет “добрий пастир”, а саме чоловік, повержений у нерівній боротьбі. Із сумом дивиться на Христа старезний дідуган. Подібний дзвінким в тиші пустельного західного світу крику відчаю стрімке жест піднятої руки Магдалини.

Спалах її одязі, золотисто-рудого волосся, неспокійні колірні контрасти її шати різко виділяються з імли похмуро мерехтливого тони картини. Гнівно і скорботно вираз обличчя і руху всієї фігури кам’яної статуї Мойсея, освітленій блакитно-сірим невірним мерехтінням згасаючого дня.

З надзвичайною силою передав у цьому полотні Тіціан і всю безмірну глибину людського горя і всю скорботну його красу. Картина, створена Тіціаном в останні роки його життя, – реквієм, присвячений улюбленим героїчним образам йде в минуле світлої епохи Відродження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Оплакування Христа (П’єта) – Тіціан Вечелліо.