Венера і Адоніс – Бартоломеус Шпрангер

Венера і Адоніс   Бартоломеус Шпрангер

Картина фламандського художника Бартоломеуса Шпрангера “Венера і Адоніс”. Розмір картини 163 x 104 см, полотно, олія. Згідно давньогрецьких міфів, найбільшою любов’ю Венери був прекрасний Адоніс, син красуні Мірри.

Адоніс, у міфології, син асирійця або финикийца Кинира, заснував на Кіпрі Пафос. Кинир справив його, в невіданні, від власної дочки Мірри або Смірни, возгоревшей до нього любов’ю за намовою Венери; коли батько, дізнавшись про скоєне ним злочині, хотів вбити дочку, боги перетворили її у мирровое дерево, і з нього через 10 місяців з’явився на світ Адоніс.

За красу його негайно ж полюбила Венера і віддала таємно Персефони на збереження; Персефона не побажала, однак, потім повернути його; тоді Венера звернулася зі скаргою до Зевса, який і вирішив спір тим, що одну Адоніс третину року має проводити в Афродіти, одну у Персефони, а останньою, третьою частиною року, міг розпоряджатися на свій розсуд.

Але Адоніс в ранній молодості загинув на полюванні від рани, завданої диким вепрами. З крапель крові юнака розквітли троянди, а зі сліз Венери – анемони. За іншим міфом, причиною смерті Адоніса був гнів Марса, приревновавшего Венеру.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Венера і Адоніс – Бартоломеус Шпрангер.