Юпітер і Антіопа – Бартоломеус Шпрангер

Юпітер і Антіопа   Бартоломеус Шпрангер

Картина фламандського художника Бартоломеуса Шпрангера “Юпітер і Антіопа”. Розмір картини 120 x 89 см, мідь. Картина написана за мотивами давньогрецьких міфологічних історій. Антіопа – дочка фивского царя Никтея і Поликсо, по Гомеру та іншим міфологічним джерел – дочка річкового бога Азопа, коханка Юпітера, який прийняв образ сатира.

Ховаючись від гніву свого батька, вагітна Антіопа стала дружиною сікіонського царя Епопея. Никтей, вмираючи, заповідав своєму братові Ликосу покарати Антіопу і Епопея, і той, завоювавши Сикион і убивши Епопея, привів полонену Антіопу назад на батьківщину. В дорозі вона народила близнюків Цетан й Амфіона і залишила їх на Кифероне. Жорстоке поводження Дирке, дружини Ликоса, примусило її втекти з полону.

На Кифероне вона знайшла своїх синів, яким їх прийомний батько відкрив, хто їх мати. Тоді вони жорстоко помстилися Дирке: вона була прив’язана до хвоста дикого бика, і той затаскал її до смерті. Так веде свою розповідь Евріпід у трагедії “Антіопа”. Згодом Діоніс кинув її до божевілля, але Фок вилікував її і взяв собі в дружини. З ним Антіопа була похована в одній гробниці в Титорее.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Юпітер і Антіопа – Бартоломеус Шпрангер.