Гермес і Афіна – Бартоломеус Шпрангер

Гермес і Афіна   Бартоломеус Шпрангер

Фреска фламандського художника Бартоломеуса Шпрангера “Гермес і Афіна”. Гермес – грецький бог, син Зевса і Майї, дочки Атланта, народжений на аркадської горі Киллене. Гермес, спочатку аркадский бог пасовищ, завдяки своїй хитрості й спритності, доходить до високого становища в сонм олімпійських богів. Розум, спритність і вправність – ось основні риси характеру Гермеса.

Завдяки цим якостям він стає у Гомера глашатаєм богів, гінцем, який виконує волю Зевса і приводить все до щасливого кінця. Як Зевсовського посланця, він розпоряджається також сновидіннями, посилає сон, стуляючи допомогою свого жезла очі людей і збуджуючи їх знову до життя. Тому йому робили узливання перед сном. Гермес – бог різноманітних винаходів і відкриттів: ліри, букв і чисел, релігійних обрядів та інше; бог гімнастики, бог дотепності, бог промисловості. Далі, бог Гермес доріг, путівник мандрівників; доставляє випадкове щастя знахідки, низводящий тіні померлих в Аїд.

Афіна, в грецькій міфології богиня мудрості, справедливої війни і ремесел, дочка Зевса і титаніди Метиди. Афіна була як би частиною Зевса, виконавицею його задумів і волі. Афіна – думка Зевса, здійснена в дії. Атрибути богині – змія і сова, а також егіда, щит із козячої шкури, прикрашений головою змееволосой Медузи, що володіє магічною силою, страхітливий богів і людей. За однією з версій, статуя Афіни, паладій, нібито впала з небес; звідси її повне ім’я – Афіна Паллада. Класична Афіна допомагає героям і захищає громадський порядок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)


Гермес і Афіна – Бартоломеус Шпрангер.