Афіна Паллада – Густав Клімт

Афіна Паллада   Густав Клімт

В 1889м. в Австрії була відкрита виставка Віденського сецесіону, одним із засновників якої був відомий художник-модерніст Густав Клімт. Художники створили це об’єднання для того, щоб отримати можливість писати і демонструвати картини, сюжет яких в той час виходив за моральні рамки суспільства. Як і багато інші товариства художників, Віденський сецессіон зробив своїм символом Афіну Палладу. Коли у Відні відбулася перша виставка, однією з головних картин там була “Афіна Паллада”, написана Густавом Климтом.

Ця картина виглядає зовсім не так, як інші жіночі портрети, написані Климтом. На більшості його картин були зображені жінки пристрасні, витончені і сексуальні. Але Афіна відрізняється від усіх них. Вона войовнича, сильна і владна. Тому вона і стала символом сецессионистов, вони хотіли свободи творчості. Ця картина сильно вразила критиків, і за це масах вона отримала назву “демон сецессіона”. Її яскравий блискучий шолом, панцир і виразні очі притягують до себе увагу.

Ця картина поклала початок “золотого періоду” творчості Густава Клімта. Цей період отримав свою назву з-за позолоти, яку художник активно використовував у більшості своїх робіт, так само і в цій. Це було новим етапом у творчості художника. Цей період вважається найбільш вдалим і плідним у житті художника. Тоді були написані його кращі картини.

Афіна цікавила Клімта не своєю жіночністю і сексуальністю, а своєю божественною сутністю. Можливо, через те, що ця жінка мала незвичайну зовнішність. Вона відрізнялася від інших богинь тим, що носила чоловічі обладунки та зброю. Незважаючи на те, що вона була жінкою, у неї був чоловічий войовничий характер. Завдяки цьому Афіна Паллада є самою сильною з усіх жінок, яких коли-небудь зображував Клімт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)