Аталанта і Гиппоменей – Гвідо Рені

Аталанта і Гиппоменей   Гвідо Рені

Картина майстра болонського академізму Гвідо Рені “Аталанта і Гиппоменей”. Розмір картини 206 x 297 см, полотно, олія. Ця картина італійського художника відноситься до раннього періоду творчості Гвідо Рені, другий варіант картини був створений в 1622-1625 роках, зберігається в національному музеї Каподімонте в Неаполі. Аталанта – виотянка, дочка Схенея, славилася красою і швидкістю бігу.

Кожному з шукачів своєї руки вона пропонувала змагатися в бігу, причому він, беззбройний, повинен був бігти попереду, вона ж з списом слідувала за ним; якщо вона його не заставала, то визнавала своїм нареченим, в іншому випадку його чекала неминуча смерть. Багато юнаків загинуло від її руки, поки Гиппоменей, син Мегари або Арея, перехитрив Аталанту з допомогою Афродіти.

Богиня дала йому золоті яблука, які Гиппоменей під час бігу кидав поодинці. Піднімаючи їх, Аталанта відстала, і Гиппоменей першим досяг мети. Але він забув подякувати Афродіту; бажаючи помститися Гиппоменею, богиня порушила в ньому таку сильну пристрасть, що Гиппоменей обняв свою наречену у святилище Зевса або Цибели. Розгнівана Цибела перетворила їх у львів. Взагалі міфи про Аталанті часто змішуються і перебувають у зв’язку з уявленнями про Артеміді.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Аталанта і Гиппоменей – Гвідо Рені.