Битва св. Георгія з драконом. Ок – Вітале та Болонья

Битва св. Георгія з драконом. Ок   Вітале та Болонья

Ця картина – одне з трьох підписаних творів художника, шедевр зрілого періоду його творчості. Вона була виконана в один час з фресковим циклом, присвяченим житія св. Магдалини, для болонської церкви Санта Марія деї Серви і спочатку ставилася до вівтаря болонської церкви св. Георгія. Зображення концентрується на драматичної кульмінації боротьби.

Скаче на білому коні витязь як раз вражає списом дракона. Переляканий кінь відвертає голову, хоче помчати геть, але вершник, лівою рукою натягуючи узду, рішуче кидається на ворога. Про мощі витязя свідчить пряма лінія незламного списи. Паралельно цій діагоналі, але в протилежну сторону, спрямоване пристрасне рух відверненою голови коня. Перелякана лють дракона з роззявленою пащею і виряченими очима немов передається коня: це виражено в однаковому типі голів, повернених в одному напрямку.

Вгорі праворуч в тому ж напрямку написана схилена голова королівни, але вона підтримує витязя. Цю діагональну вісь перетинає лінія тел коня і вершника, крутий схил гори. Ці дві осі не тільки перетинають один одного, але і одночасно тісно взаємопов’язані. Драматичну напруженість посилюють також динамічний ритм ліній, контраст живих, чистих фарб. Контури фігури витязя теж дуже динамічні, вони чітко вимальовуються на темно-синьому тлі. Картина з усіх сторін була обрізана. Спочатку її обрамляв візерунок в стилі косматеско, частина якого видно вгорі праворуч і ліворуч.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Битва св. Георгія з драконом. Ок – Вітале та Болонья.