Битва Івана-царевича з триголовим Змієм – Віктор Васнецов

Битва Івана царевича з триголовим Змієм   Віктор Васнецов

Всі ми дуже любимо читати і слухати казки народів Росії, тому що в них завжди добро перемагає зло. Ця тема відображена в картинах багатьох живописців. Одним з них є В. М. Васнецов. У нього є багато картин на історичну тему, на тему казок і билин.

На цій картині художник зобразив картину їхнього бою. Іван-царевич знаходиться на передньому плані, як і належить головному дійовій особі та билинному герою. Він замахується на злого і підступного Змія своїм мечем. Тільки що Іван-царевич відрубав Змію одну з голів, на що той дуже розсердився. Він не залишає надію убити Івана, але той встиг вчасно захиститися щитом. Судячи з вигляду Івана-царевича, битва триває вже давно, але відступати нікуди і він не має права на помилку, адже за його спиною знаходиться принцеса, яка дуже налякана всім, що відбувається.

Художник намалював картину так, що сонце висвітлює тільки Івана-Царевича. Я думаю, що він це зробив для того, щоб показати всім чистоту і світлість його намірів і дій. Адже Іван-Царевич мріє звільнити свою батьківщину від непрошених гостей, від ворогів. Він захищає дітей, жінок і людей похилого віку, яким загрожує Змій. За змієм, навпаки, зображений похмурий пейзаж, темні гори, червоний захід, схожий на кров.

Івана-Царевича захищає надійна кольчуга, зручний меч, важкий щит. Багаті прикраси на щиті Івана показують, що він майбутній цар. Під час бою йому довелося встати на одне коліно, другою ногою він тримає Змія і впирається йому в живіт. У потрібний момент Іван-Царевич відрубає Змію залишилися голови і добра, як і належить, переможе, царівна буде врятована, а кровожерний Змій більше не зможе мучити людей.

У своїй картині В. М. Васнецов зобразив битву в її переломний момент і показав силу обох супротивників, перемогу добра і справедливості над злом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Битва Івана-царевича з триголовим Змієм – Віктор Васнецов.