Червона площа в другій половині XVII століття – Аполлінарій Васнецов

Червона площа в другій половині XVII століття   Аполлінарій Васнецов

Архітектурний історичний пейзаж нерозривно пов’язаний з людиною. І люди, як правило, у Васнецова зовсім не здаються статистами: настільки живі, природні їх дії, переконливий зовнішній вигляд, розкриває певною мірою їх внутрішній стан, почуття, настрій. Ось що говорив про специфіку своєї багаторічної праці по відтворенню історичного вигляду стародавньої Москви сам художник: “Багато задають мені питання: чому я зайнявся старою Москвою і так захопився нею? На це важко відповісти.

Може бути тому, що я люблю все рідне, народне, а стара Москва – народну творчість у житті минулого. Може бути, вплинуло і те, що, опинившись у Москві в 1878 році після сільського життя в селі Бистриці – місці моєї вчительської діяльності, був вражений видом Москви, звичайно, головним чином Кремлем.

Жив неподалік від нього, на Остоженке, і улюбленими прогулянками після роботи було “кружляння близько Кремля”; я милувався його вежами, стінами і соборами. Але чи не головною причиною було те, що я взагалі люблю науку: збирати матеріал, класифікувати факти, вивчати їх і т. д., в даному випадку факти археологічного значення. Все це, ймовірно, і послужило головною причиною того, що для усіх, хто цікавиться мистецтвом, на мені написано: “Стара Москва”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Червона площа в другій половині XVII століття – Аполлінарій Васнецов.