Богатирський скік – Віктор Васнецов

Богатирський скік   Віктор Васнецов

Богатир, захисник землі руської – один з улюблених персонажів Васнецова, якому митець присвятив багато своїх полотен. Поряд зі знаменитими, що стали класичними картинами “Богатирі” і “Витязь на роздоріжжі”, робота “Богатирський скік” відображає тепле ставлення Васнецова до народних билин і сказань, до російської культури в цілому.

Час створення картини – 1914 рік. Початок Першої світової війни. Росії знову доводиться боротися з жорстоким ворогом, і ніхто поки не знає, чим обернеться ця боротьба. Ясно одне – народ повинен піднятися і зібрати воєдино усі сили, щоб в черговий раз показати міць російської держави і нагадати ворогові про колишньої бойової слави великої країни.

Посилити патріотичний дух народу, закликати його до єдності в боротьбі з ворогом – головна мета, яку переслідував художник, створюючи цю картину. Центральне місце посідає постать вершника верхи на грозному вороному коні. Богатир вже готовий битися за Батьківщину: на поясі – меч, рука міцно тримає щит, біля сідла чекає своєї години влучне спис. Під променями висхідного сонця переливаючись, блищать обладунки, зброю приведено в повну боєготовність. Вершник, насупившись, вдивляється в далечінь – не здався чи ворог? І від її пронизливого погляду не сховається жоден з них.

Під стати мужньому і рішучого воїну – його бойовий кінь. Сильне тварина зображена в момент стрибка: копита коня тільки відірвалися від землі, м’язи його максимально напружені, голова трохи нахилена. Довіряючи соратнику, богатир навіть не тримає узду і не дивиться, куди мчить його кінь.

Атмосфера напруженості підтримується темними тонами, в яких витриманий фон картини. Зображений далеко пагорб, хвойний ліс – все оповите темрявою. Але на полотні богатир зображений в досвітній час, а, значить, скоро зійде сонце, і туман розвіється, як буде повалений і ворог світлою силою російського воїна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Богатирський скік – Віктор Васнецов.