Килим-літак – Віктор Васнецов

Килим літак   Віктор Васнецов

Картини Васнецова, були створені на теми російських билин і казок, придуманих народом. Сюжет вибирав, зазвичай покладаючись на свою фантазію, звертаючись до фольклорних образів.

На полотні ми бачимо зображення килима. Я думаю, що художник порівняв килим з птахом, зобразивши його великих розмірів з витягнутим хребтом і широко розкинутими кутами-крилами. На килимі ми бачимо Івана, він мчить на килимі-літаку над горами і морями, пролітає безкрайні рівнини.

Подорож на килимі-літаку відбувається після того, як Іван побував за тридев’ять земель в тридесятому царстві, і він везе з собою красуню жар-птицю. В іншому оповіді, Івану належить знайти підземне царство. У цій картині втілені реалістичні і містичні бажання людини, про її щастя і таємниці приховуваних природою. Політ на килимі-літаку для Васнецова означав перемогу над боротьбою з повітряною стихією.

Політ килима-літака на картині відбувається велично, він ширяє плавно, над землею пролітаючи крізь туман і лісові безкраї дали, ганяючи своїми крилами, наляканих сов. З незвичайною швидкістю килим-літак пролітає над безкрайніми просторами нашої батьківщини. Автору вдається просто показати чудеса казки так само добре, як розповідає про неї народний казкар.

Своєю картиною Васнецов змусив нас повірити в неможливе, політ килима, його швидкість руху ми можемо відчути завдяки внизу текучого, вільною гладдю річки. Для створення цього образу величезний вплив відіграє фон картини. Вечірнє небо дає контраст мощі килима. На думку багатьох критиків, політ килима на картині Васнецова, це не що інше, як віра людини в щось неймовірне, щось нове в майбутньому. З особливою повагою автор ставиться до російським народним казкам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Килим-літак – Віктор Васнецов.