Казка про сплячу царівну – Віктор Васнецов

Казка про сплячу царівну   Віктор Васнецов

Васнецов Віктор Михайлович – російський архітектор, художник, майстер фольклорної та історичного живопису. Перш за все, багатьом відомий своїм умінням відображати народний дух фольклору в живопису.

Дивлячись на картину “Казка про сплячу царівну” я переношусь в чарівний світ незвіданого. Яскраві і насичення фарби, теплі тони – все як в казці. В самому центрі картини, вище всіх інших, розташована фігура сплячої царівни. Тілом вона трохи повернена обличчям до глядачів. Її руки розкинуті, очі закриті, на обличчі видно умиротворення і спокій.

З розповідей бабусь, на царівну і всі її царство наклали прокляття, і коли вона вколола пальчик веретеном, все царство занурилося в міцний сон. На картині видно як навколо принцеси сплять всі її піддані. Навіть звірі, птахи, квіти і дерева заснули міцним сном прокляття.

Незважаючи на безліч діючих персонажів картини, художник дуже чітко промалював кожну деталь. Придивившись в обличчя кожної людини можна дізнатися останні його думки чи дії. Вони чітко показують характер людини. На задньому плані видніється внутрішня частина замку і густий дрімучий ліс. Також автор підкреслив зв’язок царівни з природою квітковими мотивами її сукні і всіх служниць, прикрасами її ложа, зображеннями тварин і птахів.

Картина Віктора Васнецова “Казка про сплячу царівну” переносить нас в саму справжню і реальну казку. Людина, яка не знає передісторії картини, і походження самого часу на неї, може подумати, що всі персонажі просто відпочивають від насиченого трудового дня і скоро прокинуться, як ні в чому не бувало. А тим, хто знають продовження цієї чудової казки, залишається тільки сподіватися і вірити у справжнє диво.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Казка про сплячу царівну – Віктор Васнецов.