Мотив без слів – Віктор Борисов-Мусатов

Мотив без слів   Віктор Борисов Мусатов

“Сумно-ліричний настрій сцени невдалого освідчення в Мотиві без слів Борисов-Мусатов хоче висловити не стільки психологічні, скільки мальовничо-пластичними засобами – нюансами кольору, переливається ніжними відтінками в промінні призахідного сонця, що проник в кімнату, поступовим розвитком одного пластичного мотиву – м’якого овалу…

Створюючи зображення на основі музичних принципів, Борисов-Мусатов домагається таким чином узагальнення, емоційного єдності, прагне подолати повествовательность живопису”. Тут все неправильно. “Сцена невдалого освідчення в коханні”? Молода людина – це сам художник, який малює сидить проти нього дівчину. В його правій кисті товстий олівець. Він весь спрямований до дівчини: коліна вперед, верхня частина тулуба теж подалася вперед, очі спрямовані на аркуш паперу на столі. Дівчина: коліна спрямовані на митця, як і біла туфелька, що виглядає з-під сукні. Руки з білою квіткою лежать спокійно на колінах і витягнуті наліво, на художника. Обличчя повернуте до нас, щокою до юнака, і вона як би підставляє її. Тіло теж помітно подалося вліво.

Високе крісло художника, диван, крісло округле дівчата утворюють замкнутий овал. Права ніжка столу повторює профіль ноги дівчини, ліва ніжка столу повторює вигин ноги юнака. Кришка столу об’єднує ніжки в єдине ціле. Сині пташки на стіні летять від дівчини до хлопця – це її думки. Світлі плями на меблях багаторазово повторюють основний мотив: він і вона. Всі розташовані біля стіни великої округлої пустельній зали: молоді єдині її персонажі та світла залу існує для них. На стінах три темні картини, а на дивані за дівчиною – світла. Картина любові, єдності, взаємного тяжіння і деякої відстороненості дівчата.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Мотив без слів – Віктор Борисов-Мусатов.