Неутешное горе – Іван Крамськой

Неутешное горе   Іван Крамськой

Картина Івана Крамського “Неутешное горі” зображує жінку, одягнену в траур. Заплакані очі, блідість, рука, судорожно стискає хустку й інша, батогом висить уздовж тіла – все говорить про те, що вона переживає трагічні хвилини життя.

Дійсно, траурний вінок, зображений на середньому плані, дає зрозуміти, що в будинку похорон. Легке мереживне плаття дитяче не залишають надії – мати втратила дитину. І цей наряд – останній, що вона одягне на свого малюка.

Увагу привертає обличчя героїні, її очі. У них біль, але біль смиренна. Жінка безпорадна перед тим, що трапилося, але вона з перевагою переживає це. Героїня картини одягнена в чорну жалобну сукню, її волосся наспіх зібрані. Світлою плямою є хустку, притиснутий до губ, а також очі жінки.

На середньому і задньому плані зображені предмети меблів, деталі інтер’єру. Вся картина виконана в коричнево-жовтих кольорах, на яких виділяється чорна постать жінки.

Картина сповнена символічних деталей, таких, як наприклад, згаслий світильник. Він асоціюється з згаслої життям, смертю. Крім того, можна помітити на полотні зображена напіввідчинені двері в кімнату, крізь неї пробивається світло.

Ця деталь вказує, що горе, неутешное горі, через час відступить, перетворившись у світлу печаль. Однак за дверима порожнеча, та ж, що на серці і в душі героїні. Ще одна значуща деталь – горщик з червоним квіткою. Тривожний, прагнучий вгору, він нагадує про ненадійність, крихкості життя людини.

Картина наповнена тишею, зупинилася, мертвою. Тут все залишиться як і раніше, тільки от життя, ні, щастя немає – з життя пішов дитина.

Картина “Неутешное горі” захоплює своєю стриманістю. Тут немає гучних і яскравих емоцій, але є воля, стриманість, здатність винести навіть найстрашніше – смерть дитини.

Це полотно має безліч ескізів, замальовок і різних редакцій. Причина виникнення об’ємних чорнових робіт – пошук художника. Крамськой, чужий занадто виражених страждань, шукав способи вираження горя, стриманого і цнотливого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)