Бій пароплава “Веста” з турецьким броненосцем “Фехти-Буленд” – Іван Айвазовський

Бій пароплава Веста з турецьким броненосцем Фехти Буленд   Іван Айвазовський

Іван Айвазовський “Бій пароплава “Веста” з турецьким броненосцем “Фехти-Буленд”, опис картини Російська Мариніст Іван Айвазовський, крім морських пейзажів полюбляв зображати сцени морських баталій. Назва картини “Бій пароплава “Веста” з турецьким броненосцем “Фехти-Буленд” говорить саме за себе. На картині зображено два б’ються судна в період російсько-турецької війни.

Пароплав “Веста” зближувався з турецьким броненосцем, щоб відрізати його від берега, але у відповідь відразу ж пролунав залп з ворожого судна. Глядачеві представлено момент тривалої перестрілки між противниками. На тлі широкого простору безкрайнього синього неба, в неспокійному бурхливому морі ведуть бойові битви кораблі. Білий клубящийся дим від вибухових снарядів здіймається в повітря. “Веста” тримає свої позиції, але здається, що вона намагається піти від ворога, адже в результаті цього бою вона зазнає серйозних втрат.

Неспокійне море, граючи з кораблями, немов намагається охопити їх сильними хвилями і припинити бій. У холодному колориті картини кольором передана повітряна перспектива. Хвилі на передньому плані написані зеленуватими, охристими і смарагдовими відтінками.

Море ближче до горизонту складається з синіх, бузкових пастельних кольорів, що створює повітряний простір в картині. На ніжно-блакитному небі ледь помітні невеликі хмари. Сонце не зображено на картині, але його світло дає блідо-жовтий відтінок на все оточення. Завдяки низькому горизонту в композиції твору художник виділяє широкий простір неба.

Тому кораблі здаються невеликими і безпорадними у цьому величезному просторі. Можливо це задум художника, щоб показати незначність таких подій, як це морська битва, в порівнянні з красою і величчю могутньої природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Бій пароплава “Веста” з турецьким броненосцем “Фехти-Буленд” – Іван Айвазовський.