Три жінки у церкві – Вільгельм Лейбль

Три жінки у церкві   Вільгельм Лейбль

Вільгельм Лейбль належить до числа німецьких живописців реалістичного напряму. Він навчався в Мюнхенській Академії мистецтв у Пилоти, потім жив у Парижі, на його творчість сильний вплив зробило мистецтво Р. Курбе, художник пройшов через захоплення живописом старих майстрів – Ван Дейка, Рубенса, Хольбейна. Повернувшись із Парижа в 1870-х, Лейбль працював у селах Верхньої Баварії. Він писав побутові сцени в інтер’єрах і пейзажі, портрети.

У цей період живописця цікавила насамперед передача характерного у вигляді моделей. Картини більш пізнього часу написані з великим ліризмом, без підкресленої акцентування характерного в селянських образах. Прикладом може служити картина “Три жінки в церкві”, темою якої також є селянський побут Верхній Баварії.

Інші відомі твори: “Автопортрет”. 1896. Картинна галерея, Дрезден; “Портрет художника П. Синеи-Мерше”. 1869. Музей образотворчих мистецтв, Будапешт; “Мисливець”. 1876. Державні музеї, Берлін; “Сільські політики”. 1876-1877. Збори О. Рейнхарта, Вінтертур; “Нервова пара”. 1876-1877. Штеделевский художній інститут, Франкфурт-на-Майні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)