Жінки на березі моря (Материнство) – Поль Гоген

Жінки на березі моря (Материнство)   Поль Гоген

У березні 1899 Пахура народила сина, якого Гоген назвав Емілем. З цією подією Даниельссон і деякі інші дослідники пов’язали появу двох картин. Слідом за Вильденстайном їх зазвичай позначають як “Материнство I” і “Материнство II” .

Другий полотно відрізняється більшою яскравістю і декоративністю, а також відсутністю собаки і персонажів далекого плану. Ермітажна композиція входила в партію десяти полотен, посланих художником Воллару в січні 1900 з наступним описом: “8) Три фігури. На першому плані сидить жінка годує грудьми дитину. Справа маленька чорна собака. Зліва стоїть жінка в червоному платті, з кошиком. Ззаду жінка в зеленій сукні, тримає квіти. Фон – голубиелагуни і оранжево-червоний пісок” .

Створюючи картину “Жінки на березі моря”, Гоген поєднав реальні спостереження, іконографію сцен поклоніння немовляті старих майстрів і композиційні прийоми Пюві де Шаванна. Разом з тим, працюючи над картиною, художник згадував своїх власних персонажів з “Трьох таітян” . Фігура жінки з квітами, що стояла в центрі,- один з найбільш стійких образів живопису Гогена того періоду. Вона. зокрема, з’являється в картині “Місяць Марії” та інших роботах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Жінки на березі моря (Материнство) – Поль Гоген.