Ван Гог малює соняшники (Портрет Вінсента Ван Гога) – Поль Гоген

Ван Гог малює соняшники (Портрет Вінсента Ван Гога)   Поль Гоген

Одна з найбільш дивних і сумних сторінок в біографії Поля Гогена присвячена дружбі з іншим відомим живописцем – Вінсентом Ван Гогом. Вони познайомилися в 1886 році і сьогодні важко сказати, що послужило грунтом для виникнення дружніх відносин – емоційні, ексцентричні, непримиренні у своєму ставленні до живопису навряд чи годилися в приятелі один до одного.

У 1888 році два найбільших живописця прибутку в Арлі в надії заснувати тут нову колонію художників, вільну від звичних академічних традицій. Тут Гоген створює ряд своїх полотен, серед яких портрет новоспеченого друга.

Любитель нестандартного об’єднання жанрів і точних цитат Гоген і тут не втримався від експериментів.

Першим, що впадає в очі глядачеві – Ван Гог зображений за роботою, і, придивившись до мольберта, легко впізнаються знамениті “Соняшники” живописця.

Якщо порівняти оригінал картини Ван Гога і втілення її на портреті пензля Гогена, можна розглянути явні відмінності. Живописець не прагнув до деталізації, швидше у своїй роботі він хотів передати процес творчості Ван Гога, таким як він його уявляв. Навряд чи Гоген міг бути реальним свідком написання натюрморту – картина була написана ще до переїзду Гогена в Арлі, і призначалася для прикраси його кімнати. Сучасники майстри стверджують, що сам Гоген дуже цінував всю серію соняшників друга, якому судилося у найкоротший термін стати колишнім.

Сам портрет відрізняють ритмічність лінії і виразність кольору. Уся композиція побудована на гармонійному поєднанні великих колірних плям. Використовуючи чисті кольори, Гоген досить точно відтворює риси портретованого Ван Гога.

Будучи вже відомим художником, Гоген дозволяв ставитися до Ван Гога трохи зверхньо, що дуже поранило вразливого одного. Нерозуміння і розбіжності призвели до конфлікту, коли Ван Гог накинувся на старшого товариша з ножем, про що згодом глибоко розкаювався. Гоген залишив Арле, поставивши жирну крапку на творчому союзі з Вінсентом.

Сьогодні портрет знаходиться в музеї Ван Гога в Амстердамі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Ван Гог малює соняшники (Портрет Вінсента Ван Гога) – Поль Гоген.