У лісі графині Мордвинова. Петергоф – Іван Шишкін

У лісі графині Мордвинова. Петергоф   Іван Шишкін

Цей вражаючий пейзаж з людською фігурою є “портретом” околиць Петергофа і Оранієнбаума. З легкої руки Ст. Стасова, який відкрив ці поетичні місця, Оранієнбаум привернув до себе увагу художників.

Тут у 1880-ті роки не раз знімав дачу Рєпін, а в 1891 році жив Шишкін, створив тут два шедеври – представлену роботу і пейзаж Мордвиновские дуби. До речі, паломництво художників сюди після цього продовжилося; в самому кінці XIX століття в Оранієнбаумі дуже любили працювати “мирискусники” . Правда, їх більше цікавили палаци і пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Що б не зображував художник на полотні – ліс, річку, поле, одиноку сосну, для нього природа була самою досконалістю, облагоражівающе діють на людину. Представляючи глядачеві неквапливу і величну життя російського бору, хащі лісовій глушині, напоєні запахами живиці і преющих листя, художник не втрачав жодної подробиці і бездоганно зображував все: вік дерев, їх характер, кожну хвоїну і листочок, грунт, на якій вони ростуть, і як оголюються корені на кромках піщаних обривів, і як лежать валуни в чистих водах лісових струмків, і як блікують плями сонячного світла в кронах і на траві.

“…Ми не знаємо іншого художника, який володів би таким бездоганним малюнком і який з такою правдою, з такою гарячою любов’ю до своєї батьківщини і до свого справі заносив б на свої полотна нашу руську, близьку всім нам природу. Що ж стосується російського лісу, то в зображенні його Шишкін не має суперників”, – так говорив про Шишкине один з його сучасників.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


У лісі графині Мордвинова. Петергоф – Іван Шишкін.