Березовий гай – Іван Шишкін

Березовий гай   Іван Шишкін

Важко уявити собі російську живопис без картин Івана Шишкіна, які стверджують велич рідної землі нашої. Годинами можна стояти біля цього полотна, вслухаючись у розмову беріз і шурхіт трав. Як справді великий художник, у якого невичерпний запас духовних сил і життєвих спостережень виливається в неквапливу, епічну та привольную гімн живій природі, гімн красі Батьківщини.

Іван Іванович Шишкін був глибоко російською людиною і бачив природу очима свого народу. “…Росія – країна пейзажів”, – стверджував художник. Треба було з’явитися Івану Шишкіну, щоб створити твори, які досі є неперевершеними творами російської пейзажного мистецтва, в яких з вражаючою ясністю наче вперше бачиш нові заповідні місця.

Чарівність шишкинской поетичності – у збереженні на полотні сильного художнического переживання реальності. “Поет природи, – відгукувався про талант Шишкіна Немирович-Данченко, – саме поет, думаючий її образами, разбирающий красу її там, де простий смертний пройде байдуже”. Шишкін не впорядковував природу. Природа – сама благородство. Саме вона може підняти людину, за допомогою відтворення її в мистецтві. У цьому завжди був укладений творчий принцип живописця рідної природи.

“Якщо дороги нам картини природи нашій дорогій і милій Русі, – писав Шишкіну В. М. Васнецов в 1896 році, – якщо ми хочемо знайти свої істинно народні шляху до зображення її ясного, тихого і задушевного вигляду, то ці шляхи лежать і через Ваші смолисті, повні тихої поезії лісу. Коріння Ваші так глибоко і міцно вросли в грунт рідного мистецтва, що їх ніким і ніколи звідти не викорчувати”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)