Сосновий ліс – Іван Шишкін

Сосновий ліс   Іван Шишкін

На картині ми бачимо залитий літнім сонцем куточок соснового лісу. Вибілені сонячним світлом піщані доріжки вказують на те, що неподалік, швидше за все, знаходиться море. Вся картина сповнена сосновим запахом, особливої хвойної бадьорістю і тишею. Ніщо не порушує лісового спокою в ранкові години.

Судячи з усього, перед нами один з дачних передмість Петербурга, де так часто митець знаходив сюжети для своїх робіт. Ось і зараз, прогулюючись літнім ранком по лісі, перехрестя піщаних стежок привернув увагу майстра. Десятки відтінків зеленого кольору, голубуваті мохи, трохи подернутий жовтизною сліпучий пісок… Вся ця палітра природних фарб не могла залишити Шишкіна байдужим.

Дивлячись на картину починаєш згадувати сосновий дух, у вухах ледве чутний шум прохолодного Балтійського моря. Тихо, тепло, ароматно. Річна безтурботність… Як і будь-яка інша робота Шишкіна, картина “Сосновий ліс” вражає своєю достовірністю, педантичним ставленням до найдрібніших деталей, реальністю сюжету і непридуманной красою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Сосновий ліс – Іван Шишкін.