Поклоніння волхвів у зимовому пейзажі – Пітер Брейгель

Поклоніння волхвів у зимовому пейзажі   Пітер Брейгель

Картина Пітера Брейгеля “Поклоніння волхвів у зимовому пейзажі” створена на відомий біблійний сюжет, популярний в західноєвропейському мистецтві.

У творчості Брейгеля зимовий пейзаж картини сходить до реалій нідерландської живопису. У Пітера Брейгеля в картині “Поклоніння волхвів у зимовому пейзажі” увага глядачів прикута до зимового пейзажу і до людей, спасающимся від зимового холоду.

Вся площа картини Пітера Брейгеля Старшого заповнена зимовим пейзажем зі снігом і чіткими силуетами голих дерев, з безліччю фігурок суетящихся людей, і тільки десь у нижньому лівому куті – волхви, ті, що поклоняються Немовляті. Якщо не знати назви картини, то побачити в цьому засніженому нідерландському пейзажі євангельський сюжет досить важко.

Картина “Перепис у Віфлеємі” також докладно розповідає про світ нідерландських селян 16-го століття: про дітей, які грають на льоду, про сільській архітектурі, а зігнувся під вагою теслярських інструментів Йосип і Марія, загорнувшись щільним сірим покривалом, нічим не відрізняються від людей, присутніх на площі, і не відразу помітні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Поклоніння волхвів у зимовому пейзажі – Пітер Брейгель.