Бухта в Сибаура. Картина, графіка, японські мотиви, пейзажі – Утагава Хиросигэ

Бухта в Сибаура. Картина, графіка, японські мотиви, пейзажі   Утагава Хиросигэ

Сибаура – узбережжя від мосту Сиодомэбаси до кварталу Таканава. Хиросигэ зображує невелику ділянку, де річка Симбасигава впадає в Эдоский затоку. До першої половини XVII століття тут росли очерети, територія була улюбленим місцем для соколиного полювання. Молодший брат четвертого сьогуна Иэцуна – Маиудайра Цунасигэ отримав ці землі і побудував тут замок.

Його син Иэнобу, ставши шостим сегуном, переїхав у замок Эдодзе. Після чого цей замок став називатися Хамаготэн і залишався однією з резиденцій сьогуна. Він знаходився на північному березі Сибаура. У гравюрі праворуч видно укріплений кам’яною кладкою берег його території і деякі будівлі в глибині, серед сосен. Від його території відкривався вид на узбережжі Таканава з укріпленнями одайба. Далеко в затоці видно вантажні човни. На передньому плані зліва у воді – дві дерев’яні опори, за якими визначався рівень води в затоці. Вони відзначали форватері вантажних човнів. Перший план аркуша займає зграя озерних чайок – юрикамомэ.

У пізній гравюрі змінюється колір воли: тепер темно-синя смуга проходить біля нижньої кромки листа, з’являються блакитні контури хвиль на передньому плані. Крони дерев стає темніше, а смуга заходу у горизонту – інтенсивніше.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Бухта в Сибаура. Картина, графіка, японські мотиви, пейзажі – Утагава Хиросигэ.