Мэгуро, Нова Фудзіяма

Мэгуро, Нова Фудзіяма

В місцевості Мэгуро були створені дві штучні гори, пов’язані з культом Фудзі. Паломництва для поклоніння божеству Фудзі-гонгэн почалися ще в IX столітті, в період Едо стали загальними, але жінки не брали участь у сходженні, а старим і дітям це було не під силу. Тому в період Едо почали споруджувати штучні повторення Фудзіями – Фуд-зидзука – для того, щоб хворі, люди похилого віку, жінки і діти могли зробити ритуальне сходження на мініатюрну Фудзі. Одну з них, Сін-Фудзі, і зобразив Хиросигэ в даному листі.

Сін-Фудзі в Мэгуро була насипний, на відміну від інших Фудзидзука, створених з лави Фудзіями. До вершини вела звивиста стежка, що нагадує справжню дорогу на гору. Обов’язковою була скеля у формі шапки, пов’язана з ім’ям ченця Сикие Мироку, який помер тут влітку 1733 року на 31-й день після відмови від пиши. З Сін-Фудзі відкривався вид на справжню Фудзі, внизу в долині видніється храм Мэгуро Фудосан.

Простір гравюри побудовано на зіставленні двох Фудзі. Внесення додаткових квітів у пізньому відбитку гравюри робить її більш барвистою. З’являються рожево-жовті смуги хмар, небо набуває рожево-червоний відтінок, що переходить в червону смугу бокаси нагорі. Червоним стає квадратний картуш.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)