Монастир Дзэнкодзи біля переправи у Кавагуті-але ватаси

Монастир Дзэнкодзи біля переправи у Кавагуті але ватаси

Монастир Дзэнкодзи школи Тендай розташовувався в місцевості, званої Кавагуті. Він був філією святилища, побудованого майже 1400 років тому в префектурі Нагано, і теж називався Дзэнкодзи. В даний час святилище Дзэнкодзи в Нагано є державним надбанням. Для того щоб відвідати монастир Дзэнкодзи у Кавагуті, треба було переправитись через річку Сумидагава. Переправа перебувала в північних передмістях Едо. Ця переправа, звана Кавагуті-але ватаси, і зображена в гравюрі.

Праворуч внизу видно поромна човен з чотирма паломниками, вона рухається до пристані, якої не видно в гравюрі. До неї ж направляються й троє відвідувачів, зображених на лівому березі річки. У верхній частині аркуша глядач може бачити червоні будови самого монастиря Дзэнкодзи, наполовину приховані жовто-коричневим картушем з назвою гравюри. Більшу частину простору гравюри займає річка Сумидагава, з поромами, сплавляющимися по ній.

Темно-синя смуга бокаси проходить по центру річки і по обох її берегах. Колорит листа раннього видання відрізняється стриманою колірною гамою. У пізньому варіанті, крім загального насиченого кольору, виділяється синя смуга в центрі течії Сумилагави. Змінюється також і колір картуша.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Монастир Дзэнкодзи біля переправи у Кавагуті-але ватаси.