Мэгуро, ставок Тиегаикэ – Утагава Хиросигэ

Мэгуро, ставок Тиегаикэ   Утагава Хиросигэ

Від височини Мэгуро Тиегасаки відкривається красивий вигляд на південно-західну частину Едо. Звідси можна було побачити річку Мэгурогава, рисові поля, а далі гори Тандзава, Титибу, над якими височіла Фудзіяма.

Відомо, що в Мэгуро перебував заміський будинок Маиудайра Тономо, правителя префектури Симабара на Кюсю. Лом був відомий як “Дзэккэйкан” – “Чудовий вид” в саду росли сосни і сакура, вода річки каскадом впадала в ставок Тиегаикэ, названий так на честь О-Чійо – дружини самурая Нитта Есиоки, яка, дізнавшись про смерть чоловіка, впала в ставок, покінчивши життя самогубством. Можливо, саме цей особняк і прилеглий до нього сад зобразив Хиросигэ, дуже точно передавши стан природи ранньою весною.

Особливість цієї гравюри полягає в передачі відображення дерев у воді ставка. Подібний прийом, як і лінійна перспектива, прийшов в гравюри укійо-е з європейської живопису і був повністю асимільований. Подібний прийом світлотіньового моделювання був використаний Хиросигэ у цій серії у трьох аркушах. Пізній варіант гравюри відрізняється за колоритом від раннього. Стилізовані, строкаті смуги хмар у першому варіанті, у другому – виконані в одній гамі з колірним рішенням композиції. Їх забарвлення в рожево-червоних тонах поєднується з квітучими деревами сакури.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)