Велика хвиля в Канагаві – Кацусіка Хокусай

Велика хвиля в Канагаві   Кацусіка Хокусай

Всесвітньо відомий пейзаж “Велика хвиля в Канагаві” картина японського майстра Кацусіка Хокусай і його учнів.

Відбитки гравюри зберігаються в музеях по всьому світу. Одним з головних критеріїв при оцінці “важливість” копії є вік відбитка, адже згідно з приблизними оцінками було створено 5-8 тисяч примірників хвилі. Незважаючи на високе число копій і низьку вартість в 19 столітті, зараз справжня репліка високої якості обійдеться в кілька десятків тисяч доларів.

Кар’єра Хокусая тривала близько семи десятків років. Крім популярності, якої майстер домігся завдяки своїм динамічним гравюрами та ілюстрацій книжок, він був досвідченим художником. Відомий своєю винахідливістю і майстерністю у створенні ракурсу і загальної конструкції зображення, Хокусай демонструє в “великий хвилі” високу гору Фудзі в Японії, у вигляді невеликий височини на задньому фоні. На передньому плані зображена висока хвиля, що символізує владу природи.

Майстерне використання різних відтінків синього кольору є відмінною рисою багатьох робіт із серії “Тридцяти шести видів Фудзі”, до якої належить і це зображення. “Берлінська лазур” використовувалася для додання більшого драматизму композиції. За своєю природою “велика хвиля” не є гравюрою традиційно в японському стилі, так як Хокусай мав можливість вивчати європейський твори мистецтва. Вибір кольору також навіяний популярністю лазурі на континенті.

Якщо зіставити розміри смертельної хвилі і човнів у центрі композиції можна припустити, що її висота приблизно дорівнює десяти метрам.

Через 30 років після створення японська гравюра придбала популярність по всій Європі, зацікавивши навіть таких майстрів як Вінсента Ван Гога, Уістлера і Клода Моне. Крім того, вплив відбитки зробили і на інші сфери мистецтва. Французький композитор Клод Дебюссі надихався роботою Хокусая при створенні композиції Море. А сама хвиля була зображена на обкладинці нотного стану.

Крім того, чесько-австрійський поет Райнер Марія Рільке під враженням від картини написав поему “Гора”. У наш час створені смайлики на основі гравюри.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Велика хвиля в Канагаві – Кацусіка Хокусай.