Свято Святого Мартіна – Пітер Брейгель

Свято Святого Мартіна   Пітер Брейгель“Вино на святі Святого Мартіна” – найбільша з відомих на даний момент картина Пітера Брейгеля Старшого. Картина була написана в 1565 році, на даний момент знаходиться в зборах музею Прадо, де в 2010 році підтвердили приналежність картини пензля Брейгеля.

На картині зображена сцена з селянського життя – святкування дня Святого Мартина, що відзначається 11 листопада, на якому за традицією люди пробують перше вино врожаю цього сезону.

“Вино на святі Святого Мартіна” – одна з небагатьох вцілілих робіт, виконаних на льоні. До моменту реставрації на початку 2000-х років стан картини залишало бажати кращого, в тому числі, це пов’язано з крихкістю техніки і матеріалу, проблемного для довгого зберігання.

У 2010 році фахівці музею Прадо підтвердили достовірність та авторство картини, дослідження рентгеном дозволило виявити фрагменти підпису Брейгеля; раніше музей придбав картину за меншу суму, ніж вона могла би бути при наявності підтвердженого авторства.

Сюжет картини відповідає задокументированному опису роботи, що зберігалася в особняку роду Гонзага на початку XVII століття, тим не менш, підтвердити це напевно не можна; так, в Музеї історії мистецтв у Відні знаходиться схожа картина, що зображає святкування дня Святого Мартина. Існує документальне підтвердження того, що картина перебувала в колекції IX Герцога Мединасели Луїса Франсиско де ла Серда і Арагона.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Свято Святого Мартіна – Пітер Брейгель.