Рибалка – Василь Перов

Рибалка   Василь Перов

Цю картину художник намалював у 1871 році. Вона відображає не подія, а дія. Твір написано в яскравих тонах, що надає йому реалістичність. Зобразивши ремесло з ловлі риби, так як це робили в ті часи і можливо роблять до сих пір. Сам художник любив риболовлю, і весь процес, який стосується лову риби, йому був добре знайомий. Взагалі Перову вдавалися на славу картини, в яких він зображував побут простих людей і звичаї.

На картині ми бачимо літнього чоловіка, у якого на обличчі подив. Яскравий хустка, зав’язана на шиї рибалки, привертає увагу. Дивно, але художник намалював головного героя не селянина і не робітника, а чоловіка, який живе в достатку, і у вільний час займається ловом риби. Людина дуже охайно одягнений і добре виглядає. В його погляді нема втоми або туги, навпроти його погляд грайливий і непринужден, видно, що він захоплений процесом. Так само привертає увагу кількість рибальського начиння. На картині всі зображено так, що якщо раптом щось знадобитися дідку він це з легкістю візьме і йому не потрібно тягнутися.

Позаду художник зобразив ще одного рибалку, який із заздрістю дивиться на свого конкурента і насаджує черв’яка посочнее, в надії зловити велику рибу, щоб похвалитися перед старим. Якщо придивитися, то можна побачити берізки на тлі ранкового неба.

Перов своєю картиною хотів нагадати нам про гармонії і єдності людини з природою, про те, що нам потрібно частіше відволікатися від міської суєти звертаючи увагу на наші захоплення. Що за всім різноманіттям комп’ютерних ігор, ми розучилися цінувати справжнє, і звикли жити віртуальному світі і дружити з віртуальними друзями. У нас розвинулася залежність від віртуального світу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)