Перші християни в Києві – Василь Перов

Перші християни в Києві   Василь Перов

Перов Василь Григорович відомий російський живописець. Вважається засновником критичного реалізму. Більшість його картин належать до побутового жанру, але в останні роки життя, переживши безліч розчарувань, автор звертається до сюжетів більше іншого плану. У картинах Ст. Перов простежується євангельська тематика. До таких картин належить його робота “Перші християни в Києві”.

В основу картини взяті історичні події, а саме прибуття перших християн на територію Древньої Русі. Так як постійного притулку вони не мали, то змушені були шукати притулок в печерах.

На картині зображене дія відбувається вночі. Кілька людей читають християнські молитви, деякі просто не слухають. У центрі картини і натовпу на колінах стоїть священик. Перед ним відкрита книга. Руки його розпростерті в різні боки, голова злегка піднята. Видно, що всі люди небагаті. Деякі взагалі в лахмітті. Люди різного віку і статі, але всі об’єднані однією метою.

Автор зобразив не сам історичний момент, а саме його інтерпретацію. Він хотів донести до нас психологічний настрій героїв, їх переживання і релігійні почуття. Показати наскільки ці люди вірять в диво і як чекають його з небес. Це видно по їх молящим очам піднятим вгору.

Світловий контраст полотна ще більше створює враження релігійності і навіть містичності. Людей огорнула таємничий присмерк. Світло від свічок відображається в печері, створюючи видимість якоїсь димки. У такому світлі видно тільки обличчя людей, наповнені вірою і надією.

Можливо, своєю картиною автор хотів показати, що людська віра в прекрасне невичерпна. Її неможливо зламати або похитнути. Вона пройде через будь-які перешкоди.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)


Перші християни в Києві – Василь Перов.