Гітарист (портрет Моркова) – Василь Тропінін

Гітарист (портрет Моркова)   Василь Тропінін

У спадщині Тропініна найрізноманітніші портрети: інтимні і репрезентативні, однофігурні і групові, селянські та купецькі, дитячі, костюмовані… Одним з типів портрета, особливо полюбилися сучасникам художника і пройшли крізь усю творчість Тропініна був образ гітариста.

Початок цим жанровим картинам поклав “Гітарист у косоворотці. Портрет Моркова” . У цей час гітара стала користуватися надзвичайною популярністю. Вона звучала і в трактирах, і у великосвітських салонах. До образу гітариста, повторюючи і варіюючи його, художник повертався впродовж усієї творчості.

Невідома датування представленого портрета. Але 1839 роком датований портрет Моркова, де він зображений грає на гітарі в халаті, надягнутому на білосніжну сорочку з глибоким вирізом і розкритим коміром. Відомі два тропининских зображення гітаристів, що відносяться до рубежу 1830-1840-х років.

У 1830-х роках написаний “Портрет П. М. Васильєва, бухгалтера московського Малого театру”, прекрасного музиканта, на якому він представлений з гітарою. Про одяг у тропининских портретах слід сказати особливо. Написавши ряд так званих портретів в халатах, Тропінін через достовірну побутову деталь показав характер московської життя, її розміреність, неспішність; і разом з тим ця деталь стає уособленням вільного способу думок тих, кого зобразив художник.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Гітарист (портрет Моркова) – Василь Тропінін.