Наполеон на Бородинских висотах – Василь Верещагін

Наполеон на Бородинских висотах   Василь Верещагін

Близько 20 картин Верещагін присвятив Вітчизняній війні 1812 року. Всі свої картини, що відносяться до цієї тематики, він написав в період з 1887 по 1901 року. Художник хотів довести народові, що Наполеон не є героєм, і показати патріотичність російського народу. Ця картина не виняток, вона була написана в 1897 році. На ній художник зобразив Бородинскую битву. Ми бачимо імператора, що сидів на стільці в той час як інші солдати чекають розпорядження і видивляються ворога.

Наполеон сидить з гордовитим виглядом, склавши руки на грудях і витягнувши ногу на барабан. Він явно напружений, і самовдоволений. Але, незважаючи на це можна припустити, що він стривожений і вдумливий. Він ніби чогось вичікує, не віддає команди настання. А можна припустити, що він боїться, що цю битву армія не потягне і вони програють. Відомо, що цей бій він був підозрілий і намагався не потрапляти під кулі.

Дуже реалістично Верещагін намалював мундири солдатів і їх зброю. На мій погляд, композиція побудована дуже красиво. Сидячий на троні цар в оточенні своєї свити, їх ще можна назвати вірними псами і солдати, яких змусили воювати.

Спасибі Верещагіну за його цикл шедеврів, які дозволяють нам познайомитися з історичними подіями, побачити їх і представити в своїй уяві як все відбувалося.

Я мрію, щоб всі люди жиль мирно, щоб не було воєн між країнами. Немає нічого страшнішого, ніж втрата близьких людей. Росія-велика нація, вона може дружити з різними народами. Нашій країні має бути достатньо багатств, у вигляді безкрайніх просторів полів, корисних копалин та інших цінностей. Але і не можна дозволяти, щоб наш народ ображали і ображали, нехай ми живемо не так заможно, як нам хотілося б, але ми повинні приймати життя вже як багатство, а друзів і рідних поруч, як незамінні коштовності. Я люблю свою країну.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Наполеон на Бородинских висотах – Василь Верещагін.