Кінець Бородінської битви – Василь Верещагін

Кінець Бородінської битви   Василь Верещагін

Цю картину Верещагін намалював в період з 1899 по 1900 року. Сама назва говорить нам про зміст цього твору. Бородінська битва закінчена. Художник без страху і сумніву прагне з максимальною реалістичністю відтворити картину битви. Для цього йому навіть довелося вивчити військові карти, гравюри, малюнки, та іншу літературу. В результаті художник створює гармонійну картину.

На полотні зображені воїни французької армії, які прославляють свого імператора. На перший погляд картина може здатися місивом зі зброї, обмундирування, бойових припасів упереміш з людськими тілами. Якщо придивитися, то видно, що деякі з цією “каші” живі, вони поранені і чекають, коли їм нададуть допомогу. Їх особи покручені болем борошном, але навряд чи хтось почує їхні благання про допомогу. Підсумком громадянської війни 1812 року стала загибель 80 тисяч осіб. І Верещагін, на мій погляд, дає своє бачення цієї проблеми, як би натякаючи нам, що війна-велике зло, що загибель такої кількості людей лише ігри амбітного Наполеона. Картина написана в яскравих тонах, що б передати весь масштаб трагізму, художник використовує темні і червоні кольори.

Дивлячись на картину, я на хвилину відчув запах пороху. Почув свист куль і постріли. Найстрашніше мені стало, коли я уявив, що десь люди просять про допомогу, а я не знаю чим можна допомогти смертельно пораненому солдату. Прикро за те, що ці люди постраждали ні за що, адже їх вдома чекають, матері, дружини і діти. На війні всі рівні, і молоді хлопці років 20 і дорослі чоловіки і люди похилого віку. Війна не щадить нікого

Картина цього художника, змушує замислитися про цінності свого життя. Неважливо на скільки багато живуть ваші рідні, головне, що б вони всі були живі і здорові. І головне що б друзі були вірними і у важкій ситуації не кинули, а допомагали.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Кінець Бородінської битви – Василь Верещагін.