Холоне – Василь Мішків

Холоне   Василь Мішків

Народився в місті Єльці Тамбовської губернії і в чотири роки втратив батька, Василь Микитович Мішків зумів, завдяки участі добрих людей, підготуватися і вступити в 1882 році в Московське училище живопису, ліплення і зодчества.

Серед своїх вчителів з образотворчого мистецтва, так і за життя, художник виділяє Ст. Д. Полєнова, який не тільки вміло розвинула в ньому здатність тонкого кольоровідчуття, але і допоміг йому знайти своє місце у відповідальні роки формування творчої натури. В. Н. Мішків починав свої самостійні кроки в живопису пейзажистом і жанристом, з часом він все більше уваги приділяв портрету.

Після закінчення МУЖВЗ і річного навчання в Академії мистецтв живописець активно включається у виставкову і художнє життя Москви. Він був одним з організаторів Московського товариства художників, відкрив при ньому школу малювання та живопису, брав участь в організації виставок Московського товариства в містах Росії. З поїздок за кордон виніс своє схиляння перед Мікеланджело і Веласкесом.

Нарешті, в передреволюційні роки посилено працював над підвищенням своєї майстерності художника-портретиста. В радянські часи Ст. Н. Мішків створює портрети керівників партії і держави, героїв війни та праці, відомих в країні діячів культури. Для Ст. Н. Мєшкова “символом віри” була багата чудовими реалістичними традиціями російська живопис.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Холоне – Василь Мішків.