Вид пам’ятника Петру I в Петербурзі – Василь Суріков

Вид памятника Петру I в Петербурзі   Василь Суріков

Перша самостійна картина Сурікова. Вона була написана в перший рік навчання в Академії Мистецтв, але поза академічних занять. У цій картині художник втілив свої перші враження від столиці, вражений її красою. Він точно відчув пропорції Сенатській площі і чудово впорався з важкою передачею подвійного освітлення – місяця і газових ліхтарів.

На передньому плані – пам’ятник “Мідний вершник”. На задньому плані – величезний силует Ісаакіївського собору на тлі морозної петербурзької ночі. По композиції ця картина – майже точна копія твору художника М. Воробйова “Ісаакіївський собор і пам’ятник Петру I”.

У композиції картини виділяється 2 основних осі, перехрещених у вигляді нахиленого Андріївського хреста. Вертикальна вісь – “Місяць – візник”, горизонтальна вісь – “Мідний вершник – Купол собору”. Третю, другорядну, вісь утворюють фігури пішоходів і упряжки, що рухаються вглиб середнього плану. Завдяки їй центр картини – найбільш динамічний і реалістичний. Рух фігур у ньому – справжній противагу ілюзорною динаміці Петра на коні і величавої статичності Ісаакіївського собору.

Білий сніг на передньому плані сяє відображенням місячного світла. Він становить контраст з темним силуетом собору, що знаходиться в далекій площини фону.

Полотно демонструє любов художника до красивому з міст і прагнення піднятися над суєтою людських пристрастей в ім’я прекрасного – мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)