Домінантна крива – Василь Кандінський

Домінантна крива   Василь Кандінський

Василь Кандинський залишив Німеччину у 1933 році, коли до влади прийшли нацисти. Ідеологи фашизму різко засуджували нові віяння в живопису, “дегенеративне мистецтво” піддавалося гонінням, картини нищили і забороняли виставляти.

Кандинський емігрував у Францію, де і прожив до кінця своїх днів. У Парижі він плідно працював, створюючи нез’ясовно гармонійні полотна. Роботи того періоду відзначені світлою палітрою, лінії і форми стали більш м’якими.

Ще в роки роботи в знаменитому Баухаузі Кандинський виявляв інтерес до ботаніки та зоології, він живописав крихітні істоти і навчав цього своїх учнів.

Сліди цієї захопленості ми спостерігаємо в картині “Домінантна крива”, в правому верхньому куті плаває схематичний рожевий ембріон, фігурки в зеленому прямокутнику нагадують мікроскопічні морські тварини, а органічні фігури парять над небесною синьою областю.

Ці плавучі, біоморфні образи, часто представлені в пастельних тонах, можна розглядати як ознаки оптимістичного бачення Кандинським мирного майбутнього і надії на відродження післявоєнний період. Кандинський не дожив до закінчення Другої Світової війни, але його інтуїція художника підказала, що зло не може панувати вічно, прийдуть інші часи, життя відроджується…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Домінантна крива – Василь Кандінський.