Портрет імператора Рудольфа II – Джузеппе Арчимбольди

Портрет імператора Рудольфа II   Джузеппе Арчимбольди

Вертумн був особливо оцінений суспільством і в особливості самим Рудольфом. Це – поясний портрет імператора, представленого у вигляді давньоримського бога часів року, рослинності і перетворення. Рудольф складається повністю з чудових плодів, квітів та овочів. Захоплений цими картинами Рудольф II щедро нагородив Арчімбольдо.

Є думки, що велика кількість картин було написано між 1564 і 1576, але лише дуже небагато з них відомі нам. Збереглося мало його робіт: зазвичай це портрети по груди, в профіль, рідше – у фас. Зображення, складені з фруктів, овочів, квітів, ракоподібних або ж – музичних та інших інструментів.

Особи стилізовані; дуже майстерна компонування елементів у просторі створює ефект форми і світлотіні. Алегорії сезонів: Літо” і Зима”, 1563 р. , Весна” ; стихій – Вогонь”, 1566 р. і Вода”, у Віденському музеї Образотворчого мистецтва. Малюнок у Луврському музеї – Кухар” – складений з кухонних елементів. Арчімбольдо був дуже популярний при житті, чим пояснюється безліч наслідувань його стилю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет імператора Рудольфа II – Джузеппе Арчимбольди.