Зимовий пейзаж (Відлига) – Олексій Саврасов

Зимовий пейзаж (Відлига)   Олексій Саврасов

Дивлячись на зимові пейзажі Олексія Саврасова не перестаєш дивуватися, як багато можна уявити одноманітний білий колір, який передбачає зима. Одна з найкрасивіших картини, де представлена зима у всіх його барвах і відтінках – це “Відлига”. Безкрайнє поле, вистелене снігом, білі дахи будинків, і раптом на цьому тлі вузька колія води, вже звільнилася від покриву льоду і чудове небо, сяйво якого відображається в кожному елементі пейзажу.

Завдяки цьому чудесному неба, зима вже не випромінює холод і відчуження, навпаки, вона заграла яскравими теплими фарбами. Для втілення сюжету Саврасов використовував багато контрастних кольорів, завдяки чому зима “заграла” різноманітністю і строкатістю фарб. Як підтвердження тому, що холодні суворі дні вже позаду, а попереду весна, чиї теплі промені вже починають прогрівати землю, звільняючи її від снігу, живописець зобразив зграї птахів, які буквально розмалювали яскраве небо.

Як ніби повертаючи нас від споглядання чудової краси природи, автор привносить в сюжет реальних персонажів – он вони бредуть витоптаною дорозі до струмка. Картина “Відлига” у своєму різноманітті елементів та їх кольоровому втіленні представляється глядачеві як яскраве і казкове панно, що відображає зимовий день.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)