Пейзаж з веселкою – Саврасов

Пейзаж з веселкою   Саврасов

Незвичайна картина. Вона наче була створена іншим художником, таке складається відчуття у кожного, хто бачить її вперше. Майстер пейзажу неодноразово писав веселку, вбачаючи в ній передвістя добра і божественного благовоління. У цій роботі примха природи виглядає божественним світлом прорвавшим темряву, разорвавшем глуху хмарну загородку, щоб принести у світ надію на швидке заспокоєння бурі.

Рівно половина пейзажу ще у владі суворої негоди. Метушаться білі птахи на тлі чорних від накопиченої вологи хмар. Багатобарвна світла веселка вже розірвала грізне небо. Інша половина пейзажу радує око світлом і спокоєм. Все пішло, заспокоїлося, розчинилося. Залиті дощем стежки скоро висохнуть, запанує гармонія. Етюдний характер роботи створює відчуття миті, сиюминутности. Автор зумів “схопити” секунду, апогей, кульмінацію негоди. Використовуючи різкий контраст, художник домагається яскравості і багатопланової сюжетності в своїй роботі.

Картина була створена, коли особистість великого майстра була добре відома, а його роботи визнані зразком художньої творчості. Але сама атмосфера, настрій цій картині говорять про внутрішній конфлікт автора. Порушення внутрішньої рівноваги. Картину можна розцінювати як творчий “крик”. З одного боку, робота виконана з безсумнівним майстерністю, з іншого боку, це емоційний сплеск, художнє втілення якого автор знайшов у розгулялася стихії. Подібна емоційність зовсім не притаманна творчості художника, але ця робота здатна багато чого розповісти про непростий і такої трагічної долі великого російського художника.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)